O MNĚ

Žijeme proto, abychom realizovali svoji přirozenost.

V prosinci 2017 jsem s poctami a fanfárami ukončila pracovní kariéru v IMI plc a dnes jsem autorkou a lektorkou rozvojových programů pro aktivní a cílevědomé lidi.

Mou dosud největší životní lekcí bylo, že moje silné stránky a stereotypy, na které jsem byla pyšná a které mi pomáhaly mít tah na branku, vše zvládat „levou zadní“ a být pořád na čele pelotonu a udávat tempo a brát si odpovědnost za všechny a vše, mě zároveň limitovaly a ani změnou zaměstnání, profese či místa nezmizely.

Musela jsem je postupně vědomě nacházet, zbavovat se špatných vzorců chování a vytvářet si návyky nové a to kdykoli, kdy to bylo třeba.

Cílevědomou prací na sobě jsem se naučila netrvat vehementně na své realitě. Pracovat s více scénáři a alternativami, dát prostor ostatním a nemít nutně všechno 100% pod kontrolou.

A fungovalo to i mimo práci - podařilo se mi zbavit se fóbie z výšek a pozorovat například lety kondorů z rozhledny Mirador de los Andes v Peru ve výšce 4910 metrů nad mořem.

A fungovalo to i mimo práci - podařilo se mi zbavit se fóbie z výšek a pozorovat například lety kondorů z rozhledny Mirador de los Andes v Peru ve výšce 4910 metrů nad mořem.

Jsem tu pro vás...

  • Moje hodnoty
    rodinný život a domov, zdraví, sebeúcta, morálka, empatie a tvořivost
  • Moje zájmy
    klasická hudba, cestování, květinová zahrada, jóga

Svoji pracovní kariéru jsem začala jako vědecký pracovník v oboru rostlinné fyziologie a genetiky na Mendelově univerzitě v Brně. Metodou kultivace in-vitro (tehdy špičkové novinky) jsme ozdravovali karafiáty, množili orchideje a využívali změn spektra izoenzymů k mapování procesů na úrovni buňky.

V rámci své práce jsem absolvovala odbornou zahraniční stáž ve Way College, University of Kent v Anglii. Zde jsem propadla kouzlu angličtiny a po návratu domů jsem si ke své běžné práci na univerzitě otevřela vlastní jazykovou školu a začala pracovat jako překladatelka.

Ve dne ve škole v laboratoři, odpoledne se studenty angličtiny, večer s rodinou, noci nad překlady a péčí o domácnost. Pořád v jednom kole! Báječné, inspirující, nové a vzrušující! Po třech letech však nastalo vystřízlivění a dilema, jak dál. Musela jsem udělat změnu - zacílit sebe sama, buď si vybrat kariéru běžného vědce, či nějak pokračovat s angličtinou, prozkoumat okolí s tím, že se uvidí.

Vnitřní dítě a kompas hodnot

Moje věčné vnitřní dítě a kompas hodnot mi vybraly druhou cestu. Rozumové a logické já ji nakonec po váhání a zdráhání akceptovalo.

Překlady v oborech, které jsem dříve neznala, mě nejen obohatily, ale postupně mě zavedly do tehdejší překladatelské firmy Moravia Translations. V ní jsem si prožila transformaci české překladatelské firmy v lokalizační firmu s globální působností.

Začala jsem jako překladatelka a nosila si slovníky v batohu. Netrvalo dlouho a slovníky nahradily on-line glosáře a překladatelské paměti a strojový překlad. Všude kolem mně špičkové technologie, naučila jsem, se co vše se musí stát, aby Excel „počítal, psal a napovídal v češtině.

Vyzkoušela jsem řízení projektů, v roli Key Account Manager prodej pro klíčové zákazníky firmy a nakonec i kompletní vedení a řízení celé Lokalizační divize. To obnášelo intenzivní koordinaci a spolupráci s kolegy z různých kultur, na čtyřech kontinentech a v různých časových pásmech. A opět báječná, zajímavá a obohacující práce, ale časově velmi náročná.

A tak po 15 letech v lokalizaci nastal čas na další změnu.

Začala jsem pracovat jako regionální personální ředitelka v britské společnosti IMI plc. Měla jsem obrovskou výhodu, že jsem z předchozích pracovních rolí velmi dobře znala „noční můry“ mých nových interních zákazníků a snažila jsem se je nezahlcovat administrativou, ale hbitě nabírat vhodné zaměstnance a rozvíjet je.

Navrhovala jsem a realizovala personální strategie, organizační změny, vzdělávací a rozvojové programy pro management a zaměstnance ve výrobních závodech, obchodníky v regionu EMEA či kompetenční modely v divizi Critical Engineering.

O jednom z takových projektů jsem úspěšně přednášela i na Fóru personalistů v roce 2013.

Dnes jsem šťastná, když vidím, jak lidé, kteří prošli mými kurzy nebo mým vedením, jsou silné a úspěšné osobnosti s integritou, vášní pro nové, elegantní, efektivní a prospěšné a umí se v životě zdravě prosadit.

LinkedIn https://www.linkedin.com/in/verasnaselova/